fbpx
Ferie Zimowe 2016 koło Częstochowy Ferie Zimowe 2016 koło Częstochowy

 

Warsztaty nakierowane są głównie na poznanie ubiorów mieszkańców wsi mieszkających na naszych terenach

 

Zapraszamy dzieci od 6 do 12 lat, grupy 10-12 osobowe, wymagane wcześniejsze zapisy

 

Zajęcia trwają do godz 8:00 do 16:00

 

Odbędą się w Pensjonaciku Ogrody w Pierzchnie, 6,5 km od Częstochowy

 

Poprowadzi je Alina Bulska, którą wasze dzieci mogły już poznać, ponieważ w szkołach podstawowych jest zapraszana na zajęcia z zakresu dziedzictwa kulturowego naszej polskiej wsi.

W czasie pobytu na warsztatach, dzieci mają zapewnione pełne wyżywienie: śniadanie, obiad, podwieczorek i napoje. Posiłki są świeże i bardzo smaczne.

 

Cena warsztatu 80 zł

 

Ferie Zimowe 2016 koło Częstochowy
Ferie Zimowe 2016 koło Częstochowy

 

Program

Warsztaty nakierowane są głównie na poznanie ubiorów mieszkańców wsi mieszkających na naszych terenach.

Zajęcia będą podzielone na 3 bloki tematyczne.

Najpierw będą zajęcia pokazujące stroje ludowe wsi częstochowskiej i śląskiej, zdobienia, omówienie każdego elementu stroju.  Pokaz slajdów i eksponatów związanych z ręcznie wykonywanymi tkaninami.  

W drugiej części dzieci będą miały możliwość odrysowania wzoru ludowego do haftu, pokolorowania go. Starsza grupa będzie wyszywać. Dostaną też kolorowe cekiny, które będą mogły przyszyć, suszone owoce jarzębiny, żeby własnoręcznie nanizać korale.

W trzeciej części będzie sprawdzenie wiadomości poprzez zabawę, rozpoznawanie strojów ludowych, poukładanie gotowych elementów stroju pasujących do siebie.

W przerwach między zajęciami będzie czas na zabawę na wolnym powietrzu, naukę ludowej piosenki śpiewanej na weselu wiejskim. Będą też serwowane posiłki i gorące napoje.

Przy pełnej grupie dzieci zaprosimy też dodatkowo twórczynię ludową z Koła Gospodyń Wiejskich, która pokaże swój dorobek twórczy, a również opowie o tradycjach rodzinnych na wsi pod Częstochowskiej.

 

Ferie Zimowe 2016 koło Częstochowy Ferie Zimowe 2016 koło Częstochowy

 


Pensjonacik Ogrody dysponuje 5 pokojami z łazienkami. Pokoje są 2, 3, 4 osobowe. Wszystkich gości przyjezdnych i osoby, które chcą wypocząć od zgiełku codziennego dnia zapraszamy razem z dziećmi.

Osoby dorosłe (opiekunowie) mogą przyjechać z dzieckiem i przyglądać się warsztatom. Jeśli będą chcieli skorzystać z wyżywienia, noclegu i innych atrakcji dla dorosłych cennik jest na stronie Pensjonaciku Ogrody www.pensjonatogrody.pl

Promocja STYCZEŃ

Zarezerwuj min 4 noclegi:

Pokój 1-osobowy z łazienką w cenie od  95 zł

Pokój 2-osobowy z łazienką w cenie od  110 zł

pokój 3-osobowy z łazienką w cenie 160 zł

pokój 4-osobowy z łazienką w cenie 190 zł

pokój 5-osobowy z łazienką i aneksem kuchennym w cenie 200 zł

śniadanie od osoby 25 zł

Oferta ważna na telefon

Zadzwoń 501 27 21 21

Czekamy na twój telefon

all4web