fbpx
Ferie Zimowe 2016 koło Częstochowy Ferie Zimowe 2016 koło Częstochowy

Zapraszamy dzieci od 6 do 12 lat, grupy tylko 10-12 osobowe, wymagane wcześniejsze zapisy

Zajęcia trwają do godz 8:00 do 16:00

Odbędą się w Pensjonaciku Ogrody w Pierzchnie, 6,5 km od Częstochowy

Poprowadzi je Alina Bulska, którą wasze dzieci mogły już poznać, ponieważ w szkołach podstawowych jest zapraszana na zajęcia z zakresu dziedzictwa kulturowego naszej polskiej wsi.

W czasie pobytu na warsztatach, dzieci mają zapewnione pełne wyżywienie: śniadanie, obiad, podwieczorek i napoje. Posiłki są świeże i bardzo smaczne.

Cena warsztatu 80 zł

Ferie Zimowe 2016 koło Częstochowy 

Program

Każde dziecko uczestniczące w warsztatach będzie brało czynny udział w wyrabianiu papieru i robieniu kwiatów z bibuły tradycyjną ludową metodą.

Zajęcia edukacyjne dzielą się na 3 części : część teoretyczną, praktyczną oraz rozrywkową.

Podczas części teoretycznej dzieci dowiedzą się o historii papieru, jak wynaleziono papier, jak go robiono. Pokażemy też jak kiedyś na wsi kobiety zbierały się wspólnie i robiły ozdoby, którymi przyozdabiały swoje domy. Nauczymy dzieci piosenki ludowej śpiewanej na wsi. Pokażemy sceny z filmów związanych z tematyką ludową.

W części praktycznej zajęć każde dziecko samodzielnie będzie robiło swoja kartkę papieru czerpanego. Nauczy się też robić kwiatki z bibuły i techniki łączenia je w bukiety i inne ozdoby. Wszystkie własnoręcznie zrobione małe dzieła ludowe dzieci będą mogły zabrać do domu.

Podczas zajęć będą przerwy na zabawy na wolnym powietrzu i zabawy ludowe i posiłki.

Przy pełnej grupie dzieci zaprosimy też dodatkowo twórczynię ludową z Koła Gospodyń Wiejskich, która pokaże swój dorobek twórczy, a również opowie o tradycjach rodzinnych na wsi pod Częstochowskiej związanej z dekorowaniem izb na różne okazje.

Ferie Zimowe 2016 koło Częstochowy

Pensjonacik Ogrody dysponuje 5 pokojami z łazienkami. Wszystkich gości przyjezdnych i osoby, które chcą wypocząć od zgiełku codziennego dnia zapraszamy razem z dziećmi.

Osoby dorosłe (opiekunowie) mogą przyjechać z dzieckiem i przyglądać się warsztatom. Jeśli będą chcieli skorzystać z wyżywienia, noclegu i innych atrakcji dla dorosłych cennik jest na stronie Pensjonaciku Ogrody www.pensjonatogrody.pl

Promocja STYCZEŃ

Zarezerwuj min 4 noclegi:

Pokój 1-osobowy z łazienką w cenie od  95 zł

Pokój 2-osobowy z łazienką w cenie od  110 zł

pokój 3-osobowy z łazienką w cenie 160 zł

pokój 4-osobowy z łazienką w cenie 190 zł

pokój 5-osobowy z łazienką i aneksem kuchennym w cenie 200 zł

śniadanie od osoby 25 zł

Oferta ważna na telefon

Zadzwoń 501 27 21 21

Czekamy na twój telefon

all4web