fbpx
Ferie Zimowe 2016 koło Częstochowy Ferie Zimowe 2016 koło Częstochowy

Zapraszamy dzieci od 6 do 12 lat, grupy tylko 10-12 osobowe, wymagane wcześniejsze zapisy

Zajęcia trwają do godz 8:00 do 16:00

Odbędą się w Pensjonaciku Ogrody w Pierzchnie, 6,5 km od Częstochowy

Poprowadzi je Alina Bulska, którą wasze dzieci mogły już poznać, ponieważ w szkołach podstawowych jest zapraszana na zajęcia z zakresu dziedzictwa kulturowego naszej polskiej wsi.

W czasie pobytu na warsztatach, dzieci mają zapewnione pełne wyżywienie: śniadanie, obiad, podwieczorek i napoje. Posiłki są świeże i bardzo smaczne.

Cena warsztatu 80 zł

Ferie Zimowe 2016 koło Częstochowy

 

 

Program

Podczas zajęć dzieci dowiedzą się o naszych śląskich potrawach. Poznają tradycje wspólnego biesiadowania przy wspólnym stole przy różnych okolicznościach. Pokażemy jakie potrawy były przygotowywane na Wigilie Bożego Narodzenia, jakie na Wielkanoc, a jakie na inne okazje w wiejskiej chacie.

Podczas zajęć praktycznych każde dziecko będzie robiło zaczyn z drożdży, wyrabiało własnoręcznie ciasto, lepiło bułeczki i pączki. Podczas pracy nauczymy się piosenki ludowej śpiewanych w kuchennej izbie na wsi.

Kiedy bułeczki pójdą do pieczenia, dzieci będą miały zajęcia ruchowe na zewnątrz. Jeśli będzie śnieg ulepią bałwana, będą bawiły się w ludowe zabawy w kółku graniastym.

Po powrocie będzie można zjeść wypieki i zabrać się do robienia pierogów. Dzieci nauczą się jak lepić pierogi. Będzie konkurs na najstaranniej zrobionego pieroga.

W trakcie zajęć będą podawane ciepłe dania i napoje oczywiście związane z naszą śląsko - częstochowską tradycją.

Po zajęciach czas na sprawdzenie umiejętności. Dzieci będą przypasowywać potrawy do okazji i świąt z nimi związanych. Każde dziecko dostanie wyprawkę w postaci śląskich łakoci dla rodziny.

Pensjonacik Ogrody dysponuje 5 pokojami z łazienkami. Wszystkich gości przyjezdnych i osoby, które chcą wypocząć od zgiełku codziennego dnia zapraszamy razem z dziećmi.

Osoby dorosłe (opiekunowie) mogą przyjechać z dzieckiem i przyglądać się warsztatom. Jeśli będą chcieli skorzystać z wyżywienia, noclegu i innych atrakcji dla dorosłych cennik jest na stronie Pensjonaciku Ogrody www.pensjonatogrody.pl

Promocja STYCZEŃ

Zarezerwuj min 4 noclegi:

Pokój 1-osobowy z łazienką w cenie od  95 zł

Pokój 2-osobowy z łazienką w cenie od  110 zł

pokój 3-osobowy z łazienką w cenie 160 zł

pokój 4-osobowy z łazienką w cenie 190 zł

pokój 5-osobowy z łazienką i aneksem kuchennym w cenie 200 zł

śniadanie od osoby 25 zł

Oferta ważna na telefon

Zadzwoń 501 27 21 21

Czekamy na twój telefon

all4web